Nawigacja

  •               9 listopada 2018 roku Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żychlinie włączyła się w bicie „ Rekordu dla Niepodległej”, bowiem
    o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie śpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy „ Mazurek Dąbrowskiego ”. Odbyła się również  uroczysta akademia poświęcona 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uczniowie klasy VI B  przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Niepodległa” pod kierunkiem p. Agnieszki Sidwy, p. Barbary Sadkowskiej i p. Sylwii Walczak. Artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, artystyczne i recytatorskie. Były  wiersze i pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.                                                                                                                                             

    Uczczono datę szczególną – 11 listopada 1918 roku, kiedy państwo polskie narodziło się na nowo, odzyskało upragnioną wolność. W bardzo ciekawy sposób  został przedstawiony 123-letni okres niewoli Polaków. „Był to smutny czas
    w historii naszej Ojczyzny. Nie było polskiego Rządu, wojska ani stolicy. Nie wolno było używać polskiej flagi ani godła…”.  Młodzi aktorzy nawiązując do czasów obecnych, uświadomili wszystkim zebranym, że wolność nie jest dana nam raz na zawsze. Jako prawi obywatele musimy stać na straży suwerenności naszego narodu.                                                                 

                   Uroczystość zakończyła projekcja krótkiego filmu, w którym uczniowie klasy VIII przeprowadzili wśród społeczności szkolnej sondaż na temat patriotyzmu. Realizacja filmu odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Młodych Patriotów” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W czerwcu 2018 roku szkoła otrzymała tytuł „Patriotycznej Szkoły”.

                 Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli  i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Świętowaliśmy razem 100 – lecie odzyskania niepodległości. Dyrektor szkoły Jacek Dysierowicz  podziękował nauczycielom
    i uczniom za trud i wysiłek włożony w przygotowanie tej pięknej uroczystości, przedstawił przebieg  gminnych uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 r. w mieście, na które zaprosił wszystkich  uczniów i nauczycieli oraz życzył  wszystkim radosnego świętowania Niepodległości Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • "Trzymaj formę" - zdrowe posiłki, ciąg dalszy

    Zdrowe odżywianie to nasza nowa pasja. W ramach projektu "Trzymaj formę", koejny raz uczniowie naszej szkoły mogli przyrządzić zdrowy posiłek, tym razem z owoców. Trudno uwierzyć, że połączenie pomarańczy z jogurtem naturalnym daje tak niesamowity efekt smakowy. To na pewno nie ostatnie spotkanie tego typu. 

  • "Trzymaj formę" - wycieczka na lodowisko

    W październiku 2018 roku, w ramach projektu "Trzymaj formę", odbyła się wycieczka na lodowisko. 

  • W dniu 25 października 2018 roku uczniowie klasy czwartej i klas  piątych udali się wraz z nauczycielkami na spotkanie i wystawę poświęconą 100 rocznicy odzyskania niepodległości .Spotkanie zostało zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina pod hasłem "Ku Niepodległej".

    Rozpoczęło się prelekcją wygłoszoną przez pana Ryszarda Zimnego autora książki "Żychlin, a I Wojna Światowa. -śladami wojny".

    Pan Ryszard Zimny przybliżył uczniom naszej szkoły historię frontu  I wojny światowej w naszej najbliższej okolicy np.  bitwy o Kutno, bój o Budy Suserskie, Kaczkowiznę, Oporów, bitwę o Łowicz i wiele innych naszych pobliskich miejscowości. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiegały działania wojenne, operacje wojskowe frontu wschodniego, o tankach, pierwszych karabinach maszynowych, aeroplanach, dlaczego z barwnych mundurów zmieniono na mundury khaki i  szare. Dowiedzieli się również o pierwszej broni chemicznej i trzech atakach gazowych w 1915 roku. Na przedstawionych slajdach uczniom pokazano cmentarze i zbiorowe mogiły żołnierskie rozmieszczone niedaleko Żychlina. Uczniowie obejrzeli fotografie archiwalne szpitala wojskowego w Dobrzelinie i Kutnie.

    Druga część spotkania została poświęcona zebranym eksponatom z tamtych czasów, które wzbudziły bardzo duże zainteresowania uczniów.

    Zbiory wystawy prezentowała prezes Anna Wrzesińska.

     

     W programie wystawy znalazły się:

    • Mapa województwa łódzkiego z zaznaczonymi szlakami walk tzw. „Operacji łódzkiej” z 11-24 listopada 1914 roku.
    • Punkt werbunkowy dla ochotników wstępujących do Wojska Polskiego w 1918 roku.
    • Ekslibrysy i grafiki kieleckiego artysty Jana Dubaja, poświęcone tematyce odzyskania niepodległości oraz twórcom i działaczom kultywującym polskość.
    • Oleander, symbolizujący wymarsz I Kompanii Kadrowej z krakowskich Oleandrów w dn.  6 sierpnia 1914 roku.
    • Dział poświęcony żałobie narodowej po klęsce powstania styczniowego i biżuterii patriotycznej, zwanej „czarną biżuterią”.
    • Sylwetki żołnierzy I wojny światowej urodzonych w Żychlinie i Dobrzelinie.
    • Historia maciejówki.
    • Historia nieśmiertelnika wojskowego.
    • Fotografie szpitala wojskowego w Dobrzelinie z lat I wojny światowej.
    • Fotografie kopców sypanych z okazji setnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki w 1917 roku.
    • Fotografie cmentarzy I wojny światowej z naszego terenu z symbolicznymi krzyżami.

     

     

  •        W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”.

    Celem  projektu jest  zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej
    w zakresie kształtowania właściwych nawyków żywieniowych i promocji zasad aktywnego stylu życia. Poprzez projekt zachęcamy uczniów do dokonywania właściwych żywieniowych wyborów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Do realizacji zaplanowanych zadań włączyli się wszyscy uczniowie klas V – VII, nauczyciele, a także rodzice naszych wychowanków.

        Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie opracowywali przepisy sałatek owocowych
    i warzywnych, a następnie wykonywali je praktycznie, szukali zdrowych zamienników słodyczy, opracowywali również przykładowe jadłospisy, liczyli kalorie najczęściej spożywanych produktów, nauczyli się obliczać wskaźnik BMI, odczytywali etykiety produktów spożywczych. Aktywnie spędzali czas uczestnicząc w zajęciach na pływalni, turniejach sportowych organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, wycieczkach i rajdach rowerowych klasowych. Uczniowie opracowali i zaprezentowali swoje ,,recepty na zdrowie” w postaci  prac plastycznych i prezentacji multimedialnych, w których nie zabrakło porad o zdrowym odżywianiu, o przestrzeganiu higieny i uprawianiu sportu. 

     

    Zagadnienia programowe realizowane podczas godzin do dyspozycji wychowawcy, lekcji przyrody, wychowania fizycznego oraz zajęć technicznych:

                         Zasady zbilansowanej diety.

                         Aktywność fizyczna.

                         Prozdrowotne zachowania w rodzinie.

                         Nałogi i ich wpływ na nasze zdrowie.

                         Zdrowie na talerzu.

                         Normy żywieniowe – układanie jadłospisów.

                         Piramida żywienia – omówienie, wykonanie plakatów, ekspozycja na korytarzach szkolnych.

                         Drugie śniadanie ucznia.

                         Desery i koktajle owocowo-warzywne.

     

            W ramach realizacji programu wykorzystywaliśmy plakaty, scenariusze zajęć, broszury, gazetki, krzyżówki, rebusy, filmy edukacyjne.  Wszystkie przedsięwzięcia organizowane w ramach projektu ,,Trzymaj Formę” cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

    Co zyskaliśmy realizując projekt?

           uczniowie zdobyli szeroką wiedzę na temat zasad zdrowego żywienia i roli aktywności fizycznej w codziennym życiu

           mieli okazję rozwijać swoją kreatywność, wykazać się pomysłami, umiejętnościami kulinarnymi, plastycznymi i sportowymi 

           zajęcia projektowe integrowały zespoły klasowe, uczyły trudnej pracy zespołowej

  • "Trzymaj formę" - zajęcia z siatkówki

    W ramach projektu "Trzymaj formę", odbyły się pozalekcyjne zajęcia z siatkówki i koszykówki. Mamy nadzieję, że niektórzy odkryli w sobie duszę sportowca, co zaoowocuje w przyszłości.

  • DYREKTOR    SZKOŁY  PODSTAWOWEJ   NR 1

    W   ŻYCHLINIE

     

    INFORMUJE, ŻE

     

    ROZPOCZĘCIE  ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     

    ODBĘDZIE  SIĘ

     

    DNIA  3 WRZEŚNIA 2018roku

     ( PONIEDZIAŁEK)

     

    DLA:

     

    KLAS  I – VIII    O GODZ.    9.00

     

    W SALI  GIMNASTYCZNEJ

    UL. BARLICKIEGO 4

  • "Trzymaj formę" - wycieczka rowerowa

    W maju odbyła się wycieczka rowerowa w ramach prjektu "Trzymaj formę". Zwiedzaliśmy okolice naszego miasta.

  • Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 Żychlinie

    z dnia 16.03. 2018 r.

    w sprawie rekrutacji ( postępowanie uzupełniające ) dzieci do klasy pierwszej  w roku szkolnym 2018/2019

     podstawa prawna:

          Na podstawie rozdziału 6  ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r.poz. 59)  oraz rozporządzenia MEN z dnia 16 marca 2017roku w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek              (Dz. U. z 2017 r. poz.610)

          Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1  w Żychlinie  informuje, że rekrutacja (postępowanie uzupełniające )  dzieci do klasy pierwszej, w roku szkolnym 2018/2019  będzie prowadzona
    w szkole w  terminie od 20 marca 2018 roku do 30 marca 2018 roku.

    Liczba wolnych miejsc wynosi: 5.

    Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców  w terminie od 20 marca 2018 roku do 30 marca 2018 roku  do godziny 15:00 w sekretariacie szkoły.

    Do obwodu Szkoły Podstawowej Nr 1  w Żychlinie  należą ulice, miejscowości, sołectwa :

    a) miasto Żychlin ulice: Barlickiego, Blizińskiego, Cmentarna, Głowackiego, Kilińskiego, Kościuszki, Kwiatowa, Plac 29 Listopada, 1 Maja, 3 Maja, Młyńska, Narutowicza 1 do 65, Plac Wolności, Polowa, Pomorska, Przeskok, Al. Racławickie, Sannicka, Ściegiennego, Pl. Jana Pawła II, Wiejska, Wspólna, Zdrojowa, Złota, Chabrowa, Łukasińskiego, Orłowskiego, Wrzosowa, Jaśminowa, Konwaliowa, Różana, Ogrodowa.

    b) miejscowości: Wola Popowa ulice Górna, Lipowa, Łukasińskiego, Wiejska

    c) sołectwa: Pasieka, Sokołówek, Żabików, Buszków, Zagroby, Chochołów, Kaczkowizna

    Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej Nr 1  w Żychlinie mogą być przyjęte na podstawie wniosku rodziców/prawnych opiekunów po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wnioski rodzice składają w terminie od 20 marca 2018 roku do 30 marca 2018 r. do godziny 15:00 w sekretariacie szkoły.

     

    W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego - postępowanie uzupełniające   (dotyczy dzieci spoza obwodu) obowiązują następujące kryteria:

     

    Kryteria

        Kandydat posiada rodzeństwo, które uczęszcza do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie

         10 pkt

      Szkoła podstawowa znajduje się w pobliżu miejsca pracy rodzica

         10 pkt

      Szkoła podstawowa  znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania krewnych kandydata (np. babci, dziadka), którzy wspierają rodziców w zapewnieniu należytej opieki

           5 pkt

       Rodzic kandydata lub jego rodzeństwo jest absolwentem szkoły podstawowej

           5 pkt


    Do wniosku załącza się:    ryteria znajdują się we wzorze wniosku.

    1)    Oświadczenie rodziców potwierdzające spełnienie kryterium nr 2.

    2)    Oświadczenie rodziców potwierdzające spełnienie kryterium nr 3.

    3)    Oświadczenie rodziców potwierdzające spełnienie kryterium nr 4.

    4)    Oświadczenie rodziców potwierdzające spełnienie kryterium nr 5.

    Warunki przyjęcia dziecka określone są w Regulaminie Rekrutacji.

    Druki  można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej www. sp1-zychlin.edupage.org .

     

    Żychlin, dn. 16.03.2018r                                         Dyrektor szkoły

                                                                       mgr Jacek Dysierowicz

     

  • Samych szczęśliwych dni, dużo radości, uśmiechu oraz pogody ducha wszystkim Paniom życzą
    wszyscy uczniowie.

    Zapraszamy, do obejrzenia filmu stworzonego specjalnie na tę okazję.
     

    kliknij tutaj:    https://www.youtube.com/watch?v=0UJvj3pCA88&t=445s

  • "Trzymaj formę" - zdrowe śniadanie w wykonaniu młodszych uczniów

    W dniu dzisiejszym zapachy rozchodziły się po całej szkole. Uczniowie młodszych klas przygotowywali zdrowe śniadanie, w ramach projektu "Trzymaj formę". Nie ma nic przyjemniejszego niż zapach świeżo krojonych warzyw i chleba. Smacznego!

  • Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,

    że 26 lutego 2018 roku zmarła

     

     

    Frydrysiak  Kazimiera Jadwiga

     

                                                                                         "Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,
                                                                                                              która nigdy nie ustaje "

               

    Z ogromnym smutkiem żegnamy Panią Kazimierę  Frydrysiak, wieloletniego dyrektora i  nauczyciela
    Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie. Człowieka wyjątkowo serdecznego
    i uczynnego, będącego dla wielu pokoleń nauczycieli, pracowników i uczniów ogromnym wsparciem i autorytetem.

     

    Rodzinie Zmarłej

     

    wyrazy głębokiego współczucia

     

    składają

     

    Dyrektor, nauczyciele czynni  i emeryci, pracownicy administracji  i  obsługi   oraz uczniowie  i absolwenci Szkoły
    Podstawowej Nr  1
     w  Żychlinie.

     

  • W styczniu na lekcjach muzyki znów puściły wodze fantazji. Klasy czwarte tworzyły instrumenty perkusyjne, klasy piąte natomiast - instrumenty strunowe. Stworzyć własny instrument muzyczny to nie lada wyzwanie. Uczniowie poradzili sobie jednak fantastycznie. Oto efekty starań.

              ,  ,

  • V Konkurs Kolęd i Pastorałek

           

    W dniach 13 i 14 stycznia 2018 r. odbył się organizowany przez Urząd Gminy oraz Parafię pw. Św. Ap. Piotra i Pawła
    w Żychlinie, piąty już Konkurs Kolęd i Pastorałek . Rozpoczął go występ p. Weroniki Mońki, która w tym roku przewodniczyła obradom jury. Komisja w składzie Weronika Mońka, Sylwia Walczak, Radosław Jędrzejczyk, oceniająca występy młodych śpiewaków oraz instrumentalistów, miała nie lada kłopot by z ponad 100 zgłoszonych do konkursu uczestników, wybrać tych najlepszych.

    Z naszej szkoły wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych otrzymali uczniowie: Antoni Badurek z klasy IIIA oraz Julia Szczepańska z klasy VII. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

     

  • Wigilia w naszej klasie

    22.12.2017

    Po szkolnych jasełkach  uczniowie klasy IIIa udali się do swojej klasy, gdzie Rodzice przygotowali  wieczerzę wigilijną. Pani Elżbieta Michalska podziękowała  swoim wychowankom za piękny występ i złożyła życzenia świąteczne.  Wszyscy podzielili się opłatkiem przy dźwiękach kolęd. Po życzeniach rodzice i dzieci zasiedli do wigilijnego stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. Był barszczyk czerwony, pierogi i ryba. Nie zabrakło również ciasta i innych słodkości. Potrawy przygotowane przez mamy bardzo wszystkim smakowały. Dzieci otrzymały też upominki od Mikołaja. Takie spotkania są tradycją tej klasy i bardzo ją integrują. 

  • Jasełka w naszej szkole

    22.12.2017

    W dniu 22 grudnia wszyscy uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Elżbiety Michalskiej oraz katechetki pani Edyty Marczak, przygotowali jasełka dla całej społeczności uczniowskiej. Był to ich debiut na tak dużą skalę. Do tej pory występowali  jedynie dla kolegów  z klas I-III. Przy pomocy Rodziców przygotowano prześliczne stroje, by przybliżyć oglądającym tajemnicę Narodzenia Pańskiego. Trema  młodych aktorów była wielka. Wszystko jednak zostało zaprezentowane zgodnie ze scenariuszem. Nie trzeba było się niczego obawiać. Po występie młodzi artyści otrzymali gromkie brawa i pochwałę pana dyrektora Jacka Dysierowicza. 

  •  

    18 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie klas V - VII z policjantem dzielnicowym asp. szt. Grzegorzem Wasilewskim, dotyczące cyberprzestępczości.

    Internet z jednej strony pozwala ludziom zbliżyć się do siebie, przekroczyć barierę wieku, płci, wyznania czy szerokości geograficznej. Z drugiej jednak strony może ich od siebie oddalić, kiedy internauta tak bardzo zamknie się w wirtualnym świecie, że nie dostrzega obok siebie realnych ludzi i realnych problemów.

    Poczucie anonimowości, które daje Internet, sprawia, że jego użytkownicy pozwalają sobie na więcej niż w świecie rzeczywistym, tym bardziej, że swoją tożsamość najczęściej ukrywają używając tzw. anonimizerów. Łatwiej oczerniać i szykanować, gdy można ukryć się za parawanem internetowego pseudonimu i nie patrzeć ofiarom w oczy.

    Nękanie w Internecie jest o tyle groźniejsze od tradycyjnych pomówień czy plotek,
    że kompromitujące materiały w krótkim czasie dostępne są dla wielu osób i często pozostają w sieci na zawsze, nawet po rozwiązaniu samego konfliktu czy ustaleniu i zdyscyplinowaniu agresora. Informacje w Internecie rozprzestrzeniają się bardzo szybko. Na dodatek
    w wirtualnym świecie praktycznie nie istnieje żaden nadzór czy kontrola.

    Dla młodych ludzi Internet to powszechny sposób komunikacji i pozyskiwania informacji. Życie towarzyskie dzieci i młodzieży po powrocie ze szkoły do domu często przenosi się do Internetu. Dochodzi wówczas do rozmaitych intryg, takich jak podawanie się za kolegę czy koleżankę lub pozyskiwanie i przekazywanie różnych kompromitujących informacji. Jest to często działanie grupy dzieci, które znają się z tzw. „realu”.

    Celem spotkania było przedstawienie uczniom zagrożeń wynikających
    z niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu, konsekwencje prawne, jakie mogą ponieść osoby nieletnie. Poinformowano o infolinii  116111, na którą można dzwonić w razie doznania cyberprzemocy. Zachęcano do głośnego mówienia o problemach osobom dorosłym, by w odpowiednim czasie podjąć działania zmierzające do zaprzestania przemocy w sieci.

  • Pasowanie na czytelnika

    11.12.2017

                                                                               
    Uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem wychowawczyni, pani mgr Elżbiety Michalskiej,  przygotowali krótkie, humorystyczne przedstawienie pt." Spotkanie z książką". Uczniowie zachęcali młodszych kolegów do czytania książek. Z pomocą rodziców przygotowali wspaniałe stroje. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie na ręce pani mgr Marii Jędrzejczak, opiekuna biblioteki szkolnej. Od tej chwili stali się pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki i mogą korzystać z jej księgozbioru. 

  •                    

    30 listopada 2017 roku, w auli Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie, odbył się V Festiwal Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej „Z pieśnią przez dzieje”. Patronat honorowy nad festiwalem objął Burmistrz Gminy Żychlin – pan Grzegorz Ambroziak. Tegoroczny festiwal miał szczególne znaczenie, bowiem włączony został do kalendarza wydarzeń jubileuszowych towarzyszących obchodom    620-lecia nadania praw miejskich miastu Żychlin.

                         

    Część oficjalną festiwalu tradycyjnie otworzyła grupa „mundurowa” Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie, a w uroczysty nastrój wprowadził wszystkich zebranych uczeń  II klasy Gimnazjum  im. A. Mickiewicza w Żychlinie – Bartosz Mrowicki –  wykonując na pianinie Poloneza As – dur Fryderyka Chopina.

    Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Oporowie, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Żychlinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie, Społecznej Szkoły Podstawowej  im. Władysława Stanisława Reymonta w Bedlnie, Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół   im. Jana Pawła II w Oporowie oraz Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Żychlinie.
     

    Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: p. Edyta Ledzion – członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz kierownik referatu Gminnego Centrum Promocji i Informacji w Żychlinie, p. Witold Figurski – instruktor muzyczny w Żychlińskim Domu Kultury oraz p. Dawid Wójcik – organista parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie. 

    Uczennica klasy VII-ej Julia Szczepańska otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

  • Wycieczka do Kutna

    31.10.2017

    W ostatnim dniu października 2017r. uczniowie klas I-III naszej szkoły razem z opiekunami: panią Elżbietą Michalską, Sylwią Walczak i Katarzyną Rolińską uczestniczyli w wycieczce do Kutna. Celem wyjazdu była wizyta w KDK i obejrzenie spektaklu teatralnego pt."Plastusiowy pamiętnik". Dzieci żywiołowo reagowały na wydarzenia przedstawiane na scenie i przeżywały losy plastelinowego bohatera.Zachwyciła je przepiękna scenografia i muzyka, która porywała do tańca. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.