piłka nożna unihokej pływanie

Sport w szkole

piłka nożna

GMINNE ZAWODY SPORTOWE POD HASŁEM ,,NIE PIJĘ, WIĘC TRIUMFUJĘ I WYGRYWAM”

3 grudnia 2019 w hali sportowej Zespołu Szkół Nr1w Żychlinie odbyła się Gminna Turniejada klas I-IV oraz Turniej Halowej piłki nożnej (kl. V-VI, VII-VIII) . Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Nr1 w Żychlinie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Gminy Żychlin Pan Grzegorz Ambroziak oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która ufundowała sprzęt sportowy dla organizatora oraz pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe i słodkie upominki dla wszystkich uczestników. W zawodach turniejady wzięło udział 72 zawodników tworząc 24- osobowe reprezentacje szkół podstawowych naszej gminy, wspierane przez opiekunów, którzy przygotowywali swoich zawodników. Uczniowie rywalizowali w 12 konkurencjach które rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I, II, III oraz IV(3 dziewczynki i 3 chłopców). Natomiast w turnieju halowej piłki nożnej wzięło udział 48 uczestników , reprezentowali oni szkoły: SP Nr1 i SP Nr2 w Żychlinie, SP w Grabowie. Ogółem w zawodach wzięło 120 uczestników. Po zakończonej turniejadzie klas I-IV szkół podstawowych wszystkim zawodnikom wręczono medale oraz paczki ze zdrową żywnością. Ceremonii tej dokonała przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych – Pani Jolanta Adamkiewicz. Zaś po zakończeniu zawodów halowej piłki nożnej uczestnikom nagrody wręczył Burmistrz Gminy Żychlin Pan Grzegorz Ambroziak, Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie Pan Jacek Dysierowicz oraz Pani Jolanta Adamkiewicz. Wszystkie zespoły otrzymały paczkę ze zdrową żywnością, zaś zawodnicy zwycięskich drużyn medale i nagrody rzeczowe. Oprócz dobrej zabawy impreza sportowa miała za zadanie – pokazać dzieciom, jak w sposób pozytywny i aktywny spędzić czas wolny. Obserwując radość uczestników podczas dekoracji można zaryzykować stwierdzenie, że zawody zachęciły (szczególnie młodszych) do angażowania się w podobne inicjatywy w przyszłości. Turniejada była również doskonałą okazją do integracji dzieci z różnych szkół. Organizatorzy tegorocznych gminnych zawodów sportowych pragną podziękować dyrektorom, opiekunom drużyn i nauczycielom za dobre przygotowanie uczniów do turnieju, za poświęcony czas i zaangażowanie. Podziękowania należą się również młodzieży LO im. Mickiewicza w Żychlinie, którzy wykazali zaangażowanie w sprawnym przebiegu tego sportowego przedsięwzięcia.

Wyniki końcowe turniejady:

1.Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żychlinie 30 pkt.

2.Szkoła Podstawowa w Grabowie 25 pkt.

3.Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żychlinie 17 pkt.

Klasyfikacja końcowa turnieju halowej piłki nożnej kl. V-VI

1.Szkoła Podstawowa w Grabowie

2.Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żychlinie

3.Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żychlinie

Klasyfikacja końcowa turnieju halowej piłki nożnej kl. VII-VIII

1.Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żychlinie

2.Szkoła Podstawowa w Grabowie

3.Szkoła Podstawowa Nr 1 w Żychlinie

Turniej Halowej Piłki Nożnej

W środę, 27listopada 2019 w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Adaś” w Żychlinie. W zawodach wzięły udział sześć zespołów uczniów Szkoły Podstawowej. Drużyny podzielono w kategorii klas V-VI oraz VII-VIII. Zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”, czas trwania 2x7minut. Cały turniej przebiegał w bardzo dobrej atmosferze, wszyscy zawodnicy pokazali wysokie umiejętności techniczne, wielką wolę walki i zaangażowanie. Każdy z uczestników otrzymał nagrody rzeczowe. Turniej był częścią zadania publicznego pod nazwą ,,Kultura fizyczna i sport z „Adasiem” – realizowanego przy wsparciu finansowym z budżetu Gminy Żychlin. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego ZS Nr1 w Żychlinie.