Nawigacja

  • Informacje dotyczące Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żychlinie znajdują się pod adresem https://zsnr1-zychlin.edupage.org/

    Adres oficjalnej strony Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie, w sklad którego od 01 września 2019 roku wchodzą: Szkoła Postawowa Nr 1 w Żychlinie i Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Żychlinie https://zsnr1-zychlin.edupage.org/ 

  • Lekcje z internetu - rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

    Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych
    i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

  • Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach

    Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe

    1. Epodreczniki.pl
    2. Portal wiedzy dla nauczycieli
    3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
    4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
    5. Portal lektury.gov.pl
    6. Strona Centrum Nauki Kopernik
    7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
    8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
    9. Serwis Ninateka
    10. Serwis Muzykoteka Szkolna
    11. Biblioteka Cyfrowa Polona
    12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
    13. Serwis Telewizji Polskiej
    14. Serwis Polskie Radio Dzieciom

    Epodreczniki.pl

    To bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia także tworzenie, współtworzenie nowych treści i dzielenie się nimi z uczniami, tworzenie testów sprawdzających. Daje również możliwość śledzenia postępów uczniów, a nawet indywidualizację pracy z uczniem.

    Materiały dostępne na platformie są:

    • bezpłatne,
    • zgodne z podstawą programową dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,
    • udostępniane na otwartej licencji Creative Commons zapewniającej korzystanie z e-materiałów przez nauczycieli – oznacza to, że można je dowolnie wykorzystywać, przerabiać, drukować, kopiować itd.,
    • dostępne z różnych urządzeń (komputer, laptop, tablet, smartfon),
    • dostosowane do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami.

    Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:

    • e-podręczniki i e-materiały do większości przedmiotów ogólnokształcących na wszystkich etapach kształcenia,
    • dodatkowe zasoby dydaktyczne do poszczególnych przedmiotów, w tym filmy edukacyjne, audiobooki,
    • przykładowe programy nauczania i scenariusze zajęć.

    Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą korzystać z edytora treści, który daje możliwość tworzenia treści edukacyjnych dostosowanych do urządzeń mobilnych. Warto podkreślić, że nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są zarejestrowani.

    Na platformie można znaleźć także linki do materiałów edukacyjnych partnerów serwisu.

    Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób korzystać z platformy e-podręczniki.

    Portal Scholaris

    To portal wiedzy dla nauczycieli, który zawiera bezpłatne materiały edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Zasoby portalu są kompatybilne z tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami.

    Portal zawiera ok. 28 tys. pojedynczych, interaktywnych materiałów, które mogą być pomocne w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to m.in.: scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy. Wszystkie materiały Scholarisa, bez względu na przyporządkowanie do poprzedniej lub aktualnej podstawy programowej, mogą być pomocne w pracy ucznia i nauczyciela.

    Wyszukiwanie na portalu jest możliwe zarówno dla poprzedniej, jak i obecnie obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego (po wybraniu zakładki „Nowa podstawa programowa” użytkownik zostanie przeniesiony na portal.scholaris.pl). Korzystając z wyszukiwarki, można filtrować zasoby według: etapów edukacyjnych, przedmiotów, typów zasobu, słów i wyrażeń kluczowych.

    Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych

    Uczniowie i nauczyciele znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.

    Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:

    Linki do materiałów o egzaminie maturalnym:

    Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”

    Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą udostępnia materiały edukacyjne dla dzieci polskich uczących się za granicą w formie podręcznika internetowego „Włącz Polskę!”. Jest to zbiór zasobów edukacyjnych wykorzystywanych do tworzenia podręczników dla uczniów szkół polskich na całym świecie.

    Strona internetowa www.wlaczpolske.pl, na której znajduje się podręcznik, pozwala łączyć różnorodne materiały edukacyjne, dostosowując je do wieku, poziomu znajomości języka polskiego, potrzeb czy zainteresowań. Dostępne materiały obejmują nauczanie wczesnoszkolne, język polski, wiedzę o Polsce oraz historię i geografię Polski.

    Dostęp do zasobów jest otwarty (nie wymaga logowania) i nieodpłatny. Każdy użytkownik ma prawo je powielać, kopiować, dystrybuować i zapisywać w formie pliku PDF na własnym komputerze, tablecie czy smartfonie. Po zapisaniu własnej wersji podręcznika otworzenie materiałów nie wymaga dostępu do internetu. Pliki PDF można także wydrukować na dowolnej drukarce.

    Portal lektury.gov.pl

    To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

    Strona internetowa Centrum Nauki Kopernik

    Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.

    Portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej

    Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

    Serwis IPN Przystanek historia

    Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.

    Dodatkowo na podstronach Biblioteka Cyfrowa oraz Audio/Video twórcy portalu udostępnili blisko 1000 materiałów multimedialnych. Są to m.in.: filmy dokumentalne, relacje z konferencji, spotkań autorskich oraz addycje radiowe.

    Strona Krajowego Biura programu eTwinning

    Zachęcamy również do odwiedzenia europejskiej strony internetowej programu eTwinning – zakładka „Zainspiruj się”. Na tych stronach nauczyciele znajdą gotowe zestawy projektowe przetłumaczone na język polski, jak również pojedyncze zadania dla nauczycieli niemal każdej specjalności. Materiały można wykorzystać przede wszystkim do realizacji projektów eTwinning, jak również innych działań edukacyjnych. Strony to nieoceniona baza inspiracji.

    Serwis Ninateka

    To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.

    Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.

    Dodatkowo serwis udostępnia konto EDU, które jest skierowane do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Posiadacze takiego konta mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym, w tym scenariuszy lekcji. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim nauczyciele języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki oraz prowadzący zajęcia dodatkowe np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.

    Serwis Muzykoteka Szkolna

    Muzykoteka Szkolna to nowoczesne narzędzie wspomagające tradycyjną edukację muzyczną, które aktywizuje i stymuluje zainteresowanie muzyką. Serwis powstał na zlecenie MKiDN, a jego wydawcą jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.

    W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.

    Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji

    Biblioteka Cyfrowa ORE gromadzi i udostępnia materiały oraz publikacje opracowane w ramach działalności Ośrodka. Obecnie oferuje 960 tytułów książek i czasopism dla nauczycieli i wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową.

    Biblioteka Cyfrowa Polona

    Polona to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator Polony, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji.

    W Polonie można znaleźć: rękopisy iluminowane, najstarsze polskie książki drukowane, ryciny, rysunki oraz publikacje popularne – pocztówki, stare elementarze, książki dla dzieci, książki kucharskie czy dawne poradniki. Większość udostępnionych zbiorów należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

    Serwis Telewizji Polskiej

    Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.

    Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”

    Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne
    z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem
    i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.

    W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.

    Serwis Polskie Radio Dzieciom

    To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane
    do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

    Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego
    i wartościowego dla najmłodszych. W swoich programach realizują misję edukacyjną i dbają o poprawność językową. Programy emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom wspierają rozwój wyobraźni
    i kreatywności. Wspomagają także proces edukacji, odnosząc się pośrednio i bezpośrednio do programu nauczania.

     

    Źródło: Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej

  • Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 Żychlinie

    Komunikat Dyrektora Zespołu  Szkół   Nr 1 Żychlinie

    z dnia 13.03. 2020r.

    w sprawie rekrutacji  ( postępowanie uzupełniające )  dzieci do klasy pierwszej  w roku szkolnym 2020/2021

     podstawa prawna:

    podstawa prawna: ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2018 r. poz. 996 z późn. zm.) oraz Zarządzenie nr 5/20Burmistrza Gminy Żychlin z dnia 10 stycznia 2020 r.

     

         Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  w Żychlinie  informuje, że nabór  uzupełniający  dzieci do klasy pierwszej,
    w roku szkolnym 2020/2021 będzie prowadzony   w szkole w  terminie od 18 marca 2020 roku do 30 marca 2020 roku.

    Liczba wolnych miejsc wynosi: 22.

    Dzieci zamieszkałe w obwodzie Zespołu Szkól Nr 1 w Żychlinie przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców  w terminie od 18 marca 2020 roku do 30 marca 2020 roku  do godziny 15:00 w sekretariacie szkoły.

    Do obwodu Szkoły Podstawowej Nr 1  w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie  należą ulice, miejscowości, sołectwa :

    a) miasto Żychlin ulice: Barlickiego, Blizińskiego, Cmentarna, Głowackiego, Kilińskiego, Kościuszki, Kwiatowa, Plac 29 Listopada, 1 Maja, 3 Maja, Młyńska, Narutowicza 1 do 65, Plac Wolności, Polowa, Pomorska, Przeskok, Al. Racławickie, Sannicka, Ściegiennego, Pl. Jana Pawła II, Wiejska, Wspólna, Zdrojowa, Złota, Chabrowa, Łukasińskiego, Orłowskiego, Wrzosowa, Jaśminowa, Konwaliowa, Różana, Ogrodowa, Traugutta i Osiedle Traugutta

    b) miejscowości: Wola Popowa ulice Górna, Lipowa, Łukasińskiego, Wiejska

    c) sołectwa: Pasieka, Sokołówek, Żabików, Buszków, Zagroby, Chochołów, Kaczkowizna

    Sołectwo Pasieka  -  Pasieka

    Sołectwo Sokołówek -  Sokołówek

    Sołectwo  Żabików  -  Żabików

    Sołectwo  Buszków  -  Buszków Dolny, Buszkówek, Orątki  Górne

    Sołectwo  Zagroby  -  Zagroby, Kędziory,  Kozanki, Lesne

    Sołectwo Chochołów  -  Chochołów, Strzelce, Oratki Dolne

    Sołectwo Kaczkowizna  -  Kaczkowizna , Sędki

    Dzieci zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej Nr 1  w Zespole Szkół Nr1 w Żychlinie mogą być przyjęte na podstawie wniosku rodziców/prawnych opiekunów po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Wnioski rodzice składają   w terminie od 18 marca 2020 roku do 30 marca 2020 r. do godziny 15:00  w sekretariacie szkoły.

    Druki  można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej  www. sp1-zychlin.edupage.org .

    Zgłoszenia i wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły od 26 .03.2020 r. 

    Żychlin, dn. 13.03.2020r               Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Żychlinie

                                                                       mgr Janusz Głuszcz

  • UWAGA!

  • Koronawirus – co musisz wiedzieć?

    Czym jest koronawirus?

    Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

    Jak ochronić się przez zakażeniem?

    Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

     

  • Lista  kandydatów przyjętych do klasy I

    Lista  kandydatów przyjętych

    Do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zespole Szkół Nr1 w Żychlinie

    na rok szkolny 2020/21

    .

    Nazwisko i imię dziecka

    1. Banasiak Zofia
    2. Bieniak Nastazja Anna
    3. Borkowski Artur
    4. Fabiszewska Matylda
    5. Fiecek Zofia
    6. Frontczak Franciszek Wiktor
    7. Garstka Grzegorz
    8. Jagiełło Bartosz
    9. Jastrzębska Zuzanna
    10. Kaczmarek Lena Beata
    11. Kapes Maja
    12. Kocemba Justyna
    13. Kuriata Amelia
    14. Majewski Julian
    15. Miechowiak Szymon
    16. Modrzejewski Kacper
    17. Ozimek Szymon Andrzej
    18. Sitkiewicz Kaja
    19. Stefaniak Natalia
    20. Szewczuk  Anna
    21. Bartczak  Maria                                  
    22. Czerbniak Cezary                                
    23. Dmowska Alicja                                
    24. Maciak Julia                                       
    25. Rzepka Blanka Maria                           
    26. Skrodzka Kinga
    27.  Urbańska Nadia                                   
    28. Urbański Filip                                         
  • Dbamy o zdrowie

    Dziś uczniowie klasy 2a poznawali zasady zdrowego żywienia. Przyglądali się bacznie piramidzie żywieniowej. Stosując w praktyce poznane zasady, wykonali na drugie śniadanie sałatkę owocową. Samodzielnie wykonana sałatka bardzo wszystkim smakowała.

  • Niech żyje bal....

    Do matury pozostało około sto dni, tradycja każe więc zaszaleć. Bal studniówkowy został doskonale przygotowany przez tegorocznych maturzystów i ich rodziców. Przemówienie uczniów klasy III LO przygotował Jan Lipski,a scenarzystą niezwykłego występu był Hubert Darowski. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Maturzystom oraz Kadrze za wspaniałą zabawę, a Foto Life Studio za piękne zdjęcia! 

  • DRZWI OTWARTE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

    13 lutego 2020r. otworzyliśmy drzwi przed kandydatami do naszej szkoły i ich rodzicami. Uczniowie klasy 5a zaprezentowali "Dziewczynkę z zapałkami", Antek zaśpiewał, zaś po krótkiej przemowie pana dyrektora, przybyli goście podzieleni na dwie grupy ("starszą" pod wodzą dyrektora i "młodszą" pod wodzą nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej) rozpoczęli zwiedzanie szkoły. Można było zajrzeć w każdy kąt, porozmawiać z kadrą pedagogiczną i dyrekcją. Przyszłoroczni pierwszoklasiści, jadąc wesołym pociągiem, wzięli również udział w zajęciach integrujących. Uśmiechnięte twarze, widoczne na zdjęciach, świadczą o tym, że nie tylko nam podoba się w naszej szkole. Zatem do zobaczenia we wrześniu! Zapraszamy serdecznie!!! 

  • Hubert stypendystą Prezesa Rady Ministrów

    Uczeń III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie, Hubert Darowski po raz kolejny otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienie to otrzymują uczniowie z najwyższą średnią ocen. Jesteśmy bardzo dumni, serdecznie gratulujemy Hubertowi oraz jego Rodzicom! #eLOMickiewicz 

  • WALENTYNKI

    Uczniowie klasy Ib LO po raz kolejny okazali się doskonałymi organizatorami i przygotowali wystrzałowe Walentynki! Była "Randka w ciemno", gry i zabawy dla najmłodszych, bogaty sklepik, radiowęzeł z dedykacjami... Nad wszystkimi zakochanymi czuwały dwa urocze Kupidyny, a zabawę zwieńczyły wspólne tańce! Dużo miłości Wam życzymy! 

  • DZIECI UCZĄ RODZICÓW

    7 lutego uczniowie klas młodszych wzięli udział w kolejnej lekcji z cyklu #Dzieci uczą Rodziców. Tematem tych zajęć była ekologia. Podczas prezentacji dzieci poszerzyły swoją wiedzę                 z zakresu ochrony środowiska. Dowiedziały się co to jest recykling, jak segregować odpady i jak walczyć ze smogiem. Młodzi ekolodzy pokolorowali ilustrację czystej Ziemi i zanieśli ją do domu. Zdobytą wiedzą podzielili się z rodzicami.

  • Szachy

    Szachy

    Od marca planowane są dodatkowe zajęcia szachowe. Będą prowadzone        w grupach dla początkujących i zaawansowanych. Osoby chętne zapraszamy do p. Marioli Kłys (sala 009 na parterze)

  • Zapisy do Szkoły Podstawowej Nr 1

    Nasza szkoła to przyjazne miejsce, wypełnione energią, pasją i przyjazną atmosferą. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, stosujemy nowoczesne metody nauczania ukierunkowane na rozwój ucznia, kładziemy nacisk na indywidualizację pracy, pracujemy w systemie jednozmianowym, nasza świetlica opiekuje się uczniami od 06.50  do 16.00,           w klasach jest optymalna liczba uczniów, w szkole funkcjonuje stołówka, posiadamy nowoczesną infrastrukturę: nowocześnie wyposażone klasopracownię, gabinety specjalistyczne, halę sportową, boiska, aulę widowiskową, salę wyciszeń, salę do Integracji  Sensorycznej, współpracujemy ze stowarzyszeniami i fundacjami.

  • Zapraszamy na DRZWI OTWARTE

  • Konkurs fotograficzny

    Szymon Kruk i Filip Więcek zajęli II miejsce w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Magiczne miejsca w mieście i okolicy". Gratulujemy!

  • Konkurs kolęd

     

    Uczeń klasy Va Antoni Badurek otrzymał wyróżnienie w VII Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Parafię pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Żychlinie oraz Gminę Żychlin, który odbył się 1 lutego 2020r. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 110 uczestników z różnych regionów naszego województwa, a nawet z poza niego. Nagrody i wyróżnienia Jury
    w składzie: Paweł Nowicki, solista Opery Nova w Bydgoszczy, Anna Tadeusiak, artystka chóru Opery Nova w Bydgoszczy oraz Radna Rady Miejskiej w Żychlinie Agnieszka Sidwa, przyznało na koncercie laureatów w niedzielę 2 lutego 2020r.


  • VI Ogólnopolski Konkurs Kolęd

    Jesteśmy MEEEEGA dumni z osiągnięcia uczennicy klasy II LO, Weroniki Mrozowicz! W VI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Kolędujemy Razem" w Łodzi, Weronika zajęła II miejsce! Serdeczne gratulacje dla laureatki i opiekuna, pani Agnieszki Wawrzyniak 

strona: